Bamboocha City vs. Horsis heads

05.09.2010 20:00

Po letní přestávce nás, Bamboochu City, v neděli 5.září od 20:00 na našem svatostánku na Novoborské, čekalo první letošní utkání proti známým Horsis heards. Pár se nás sešlo již 2 hodinky před zápasem, abychom si pověděli co je nového a posilnili se chloubou českého národa. Již od počátku bylo zřejmé, že nastoupíme do boje se samými známými tvářemi bez jediné letošní posily, nýbrž se teprve musejí aklimatizovat a zvyknout si na herní styl, který má Bamboocha letos za postupem do vyšší ligy předvádět. Nesmím, ale opomenout, což fanoušci, kteří se přišli podívat a povzbudit svůj milovaný klub ihned zaregistrovali, že vedení týmu s realizačním týmem má nové tváře. Při rozcvičce bylo ihned patrné, že nikdo nebere úvod sezóny lehkomyslně, protože se objevili hned 3 míče na naší straně, což považuji za obrovský krok dopředu. Těsně před výkopem padli taktické pokyny týkající se hlavně vysokých hrotů „koních hlav“, aby nedostali kousek prostoru, protože jsou po posledních zkušenostech schopni se individuálně uvolnit a prosadit. Stavy na střídačkách zněly čtyři ku jedné ve prospěch soupeře. Hned od výkopu bylo zřejmé že oba týmy svou chutí za vítězstvím nasadili obrovské tempo, které je na tuto ligu opravdu nadstandartní. První větší šance přišla po narážečkách Tomáše, Ivánka a zakončujícího Martina, který poslal svou střelu mimo tři tyče. Poté přišlo několik autů házených do vápna soupeře, ale bohužel vše bez úspěchu. Tým hostů, i přes vyrovnanou statistiku držení míče, se k šancím díky skvěle celoplošně bránícímu týmu Bamboochy nemohl prosadit a pokud nějaké náznaky vznikly tak je bez omylu kryl Pivo. Bylo jasné, že kdo vstřelí první gól získá obrovskou psychickou výhodu. Naštěstí se to povedlo domácímu kanonýrovi, který vsítil jak už bývá jeho zvykem branku ze situace, která nenapovídá situaci a krásnou ranou zajistil vedení 1:0 a i tak skončila první půle. Nálada o přestávce byla vynikající, ale bylo nám jasné že toto tempo, které kamarádi z 5.ligy v kotli domácích označili za neuvěřitelné, může vlivem jednopočetné střídačky opadnout. Do druhé půle se nastoupilo snad ještě ofenzivněji než do půle první což mělo za následek mírné zmatky při přebírání hráčů soupeře. Hrálo se nahoru a dolů a při jedné z několika standardních situací skvěle doklepával do poloprázdné branky Chuck a stav se měnil již na 2:0. Jenže jak už tomu bývá, naše mírné ukolébání vedlo ke snížení soupeře, kde nepochopitelně střelec branky obešel 2 středové hráče a zakončoval obstřelem přes obránce a bezmocného Piva. Poté se hosté snažili do domácích zakousnout, jenže přišel brejk 2 na 1, který skvěle Tomáš a Martin vyřešili a posledně jmenovaný zvyšoval již na 3:1. V tuto situaci nikdo nepochyboval o vítězství domácích, protože se kvapem blížil konec zápasu. Ouha, ale v 59. minutě zahrál Štěpán ve vápně rukou a rozhodčí nekompromisně nařídil pokutový kop, který k nevoli domácích fanoušků, běsnících v kotli, kanonýr hostů proměnil. Dalo by se říci, že se to pro něj stalo náplastí za utkání, kde se nemohl po celou dobu utkání prosadit a tím se splnila na jedničku taktika zvolená na začátku, aby nebyl moc vpuštěn do hry a hrálo se na něj „na tělo“. Poslední minutka zápasu se odehrála na polovině hostí a tak nezbývalo než rozhodčím písknout do píšťalky a ukončit utkání, které stálo obrovsky sil, ale o to lépe chutnalo pozápasové pivko. Zápas to byl opravdu výborný a měl i několik pozitiv, které tým stmeluje dohromady. Určitě stojí za vyzdvihnutí Petr, který i přes zdravotní problémy do utkání nastoupil a odehrál celé utkání a samozřejmě nesmím opomenout skvělé publikum, kterým patří dík od celého týmu.                                                                   (autor: ivánek)

Sestava: #1 Petr Pivoňka - #9 Petr Konečný, #17 Martin Roman - #15 Antonín Vála - #5 Martin Zemánek, #10 Štěpán Škrach, # Tomáš Duong

Branky: Škrach, Vála, Zemánek

Hráč zápasu: obrana týmu Bamboocha City